POSUVNÉ SYSTÉMY NA STĚNU

Dveřní křídlo je zavěšeno v kolejnici, která je připevněna na stěnu. Dveře se pohybují v garnýži podél zdi a pro jejich otevření otevření postačí prostor na jedné z přilehlých stěn. Ve spodní části křídla je vyfrézovaná drážka a do podlahy je přišroubován vodící trn, zajištující přímý pohyb křídla. Možnost jednokřídlé nebo dvoukřídlé varianty. U dvoukřídlé varianty posuvných dveří lze využít synchronního mechanismu tak, aby se při otevírání jednoho křídla současně otevíralo i křídlo druhé. Tento způsob řešení je vhodný do interiéru, kde není dostatek prostoru pro klasické dveřní křídlo.

 

Zárubeň a dorazový hranol - jedná se o obložkovou zárubeň, která obsahuje svislý hranol a v horní části je uzpůsobena pro napojení garnýže.  

Garnýž slouží jako kryt a nosič posuvného mechanismu. 
Kolejnice je základem posuvného mechanismu, ve kterém jsou zavěšeny dveře. Plynulý posuv je zajištěn speciálními pojezdy uvnitř hliníkového vodícího profilu. 
Vodící trn je užitečný doplněk posuvného systému, který se upevňuje na podlahu. Díky vyfrézované drážce, která je nasazena na vodící trn, je zajištěn přímočarý pohyb dveřního křídla.                                                                                 

Kartáčky jsou na posuvných dveřích umístěny na dotykové hraně s dorazovým hranolem. Zajišťují lepší tepelnou i zvukovou izolaci dveří a zároveň jejich tiché dovření. Na opačné hraně dveří (mezi zárubní a posuvným dveřním křídlem) jsou větší kartáčky proti víření prachu mezi stěnou a dveřmi.​                          Miska je zapuštěná úchytka, která nahrazuje klasickou dveřní kliku.                                                                                                                                                                          Tichý doraz je volitelný mechanismus, který zajistí plynulé a tiché dovření posuvných dveří.